مقالات

بهترین چوب های راکت پینگ پنگ

بهترین چوب های راکت پینگ پنگ

انتخاب چوب راکت پینگ پنگ حرفه ای و مناسب برای بازیکنان نیمه حرفه ای و حرفه ای که دنبال پیشرفت بیشتر و کم کردن فاصله با رقیبان هستند بسیار مهم است. ما در این مقاله بهترین چوب راکت پینگ پنگ را به شما معرفی می کنیم. ویژگی هایی هر کدام از این چوب راکت تنیس روی میز دنیا را بیان می کنیم و مشخصات و ویژگی های چوب راکت پینگ پنگ خوب را معرفی می کنیم تا شما بتوانید انتخابی دقیق و هوشمندانه داشته باشید.

چگونه چوب راکت پینگ پنگ مناسب انتخاب کنیم؟

قبل از تهیه چوب راکت پینگ پنگ چند عامل باید در نظر گرفته شود. دانستن این موارد به شما در انتخاب چوب تنیس روی میز که متناسب با سبک بازی شما باشد، کمک می کند. عواملی که باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

نوع چوب: 

چوب تنیس روی میز سفارشی ساخته شده در انواع مختلفی وجود دارد. بنابراین، برای تهیه راکت پینگ پنگ متناسب با سبک بازی خود، باید انواع مختلف چوب راکت را در نظر بگیرید. چوب های راکت پینگ پنگ در سه نوع همه کاره، حمله ای و دفاعی تولید می شوند.

چوب های همه کاره دارای لایه های سخت بیرونی و داخلی هستند. این چوب های راکت با یک سرعت متوسط ​​ارائه می شوند که کنترل بسیار خوبی را برای بازیکنان فراهم می کند. چوب راکت پینگ پبنگ همه کاره برای بازیکنانی که تازه شروع به استفاده از چوب های سفارشی می کنند مناسب است. همچنین اگر سبک بازی همه جانبه و ضد حمله را انتخاب کرده باشید ، برای شما نیز انتخاب خوبی است.

چوب تنیس روی میز دفاعی، نرم و انعطاف پذیر است تا کنترل توپ به بازیکنان را بهتر کند. شیب های انعطاف پذیر این چوب ها همچنین به کاهش سرعت توپ و خنثی سازی ضربات حریف کمک می کند. بنابراین این نوع چوب برای بازیکنان تنیس روی میز پیشرفته و بازیکنان با سبک بازی دفاعی مناسب است.

تیغه های تهاجمی / دفاعی دارای نیمه سخت و همراه با چوب های بیرونی سخت تر هستند. این ویژگی بازیکنان را قادر می سازد تا در عکس العمل های خود قدرت و سرعت بیشتری تولید کنند. بنابراین آنها برای بازیکنان باتجربه و کسانی که سبک بازی تهاجمی دارند مناسب هستند.

سبک چوب: 

لازم است قبل از  خرید چوب راکت پینگ پنگ ، سبک آن را در نظر بگیرید. انتخاب شما برای گرفتن چوب راکت به نحوه نگه داشتن راکت تنیس روی میز بستگی دارد. سبک های اصلی چوب سبک Penhold و سبک Shakehand است.

سبک Penhold برای بازیکنانی است که مانند قلم راکت را می گیرند. این نوع چوب ها، دسته کوتاه و ضخیم تری دارند و بین انگشت شست و انگشت اشاره  نگه داشته می شود و معمولاً در بین بازیکنان آسیایی مورد استفاده بیشتری دارد. این نوع دسته راکت پینگ پنگ برای بازیکنان تنیس روی میز مبتدی و متوسط ​​مناسب نیست، به این دلیل است که انجام طیف گسترده ای از ضربات با این نوع گرفتن کاملاً چالش برانگیز است.

سبک Shakehand که به چوب سبک غربی نیز معروف است. این سبک شبیه دست دادن با کسی است. این سبک یک انتخاب مناسب برای بازیکنان تنیس روی میز مبتدی است زیرا بسیار انعطاف پذیرتر است و همچنین به شما امکان می دهد طیف کاملی از عکس العمل ها را به راحتی بازی کنید.

نوع دسته: 

چوب راکت تنیس روی میز دارای دسته های مختلفی هستند و بنابراین باید قبل از خرید، دسته تیغه را در نظر بگیرید. دسته اصلی شامل دسته انفجاری یا حمله ای ، مستقیم و آناتومیک است.

دسته های حمله ای ، که متداول ترین نوع دسته هستند، در انتهای دسته گسترده ترند. بدین ترتیب مانع از لیز خوردن چوب از دست شما می شود. این نوع دسته چوب پینگ پنگ به خصوص برای بازیکنان فورهند ایده آل است و چسبندگی نسبتاً محکمی دارند.

نوع دیگر دسته راکت مستقیم هستند. این سبک دسته به بازیکنان این امکان را می دهند تا نحوه گریب زدن به راکت را در اواسط بازی تغییر دهند و گزینه های بیشتری برای گریپ راکت به شما ارائه می دهند. بنابراین، برای بازیکنان دفاعی یا عقب که اغلب راکت پینگ پنگ  را تغییر می دهند یا می چرخانند ، مناسب هستند.

دستگیره های آناتومیک در وسط پهن تر می شوند و بنابراین به راحتی در کف دست شما قرار می گیرند. بیشتر مناسب بازیکنانی است که دست نسبتاً بزرگتری دارند.

قبل از خرید دسته راکت پینگ پنگ، باید دسته های مختلف را امتحان کنید تا بدانید که برای شما مناسب است. و اگر در مورد اینکه کدام یک برای شما بهترین است گیج شده اید ، باید سراغ یکی از مدل های حمله ای بروید.

تعداد شیارها: 

نکته دیگری که قبل از خرید چوب راکت تنیس روی میز باید به آن توجه کنید، تعداد شیارهای چوب است. چوب راکت پینگ پنگ با 5 شیار متداول ترین آنها هستند. چوب های تنیس روی میز با 5 شیار برای لوپ زدن عالی هستند در حالی که چوب راکت پینگ بپگ با 7 شیار برای مسدود کردن و درایو عالی هستند.

چوب هایی که لایه های کمتری دارند به دلیل افزایش اثر ترامپولین که از چرخش پشتیبانی می کند ، بیشتر خم می شوند. بنابراین ، چوب های راکت نازک تر برای لوپ زدن مناسب هستند ، در حالی که ضخیم ترها درایو خوبی دارند.

جنس مواد تشکیل دهنده: 

لازم است قبل از خرید چوب راکت پینگ پنگ جنس آن را نیز در نظر بگیرید. مواد چوب تنیس روی میز می تواند چوبی، کامپوزیتی یا ترکیبی باشد.

چوب راکت ها با جنس چوبی سنگین تر و برای بازیکنان دفاعی بسیار مناسب هستند. وزن سنگین آنها کنترل توپ را برای شما آسان می کند. بنابراین، آنها برای مبتدیانی که در هندلینگ توپ مهارت ندارند ایده آل هستند.

چوب راکت تنیس روی میز که از مواد کامپوزیت ساخته شده اند از تیغه های چوبی سبک ترند. آنها برای بازیکنانی که تمایل به سرعت بالا و دقت بالایی در گیم پلی خود دارند ، بهترین عملکرد را دارند. کنترل این تیغه ها کاملاً چالش برانگیز است ، بنابراین برای بازیکنان پیشرفته ایده آل هستند.

چوب های راکت ترکیبی از ترکیب مواد مختلف ساخته شده اند. این نوع تیغه عملکرد منحصر به فردی را ارائه می دهد.

 

10 مورد از بهترین چوب راکت پینگ پنگ سال 2021

در ادامه مطلب 10 مورد از بهترین چوب های راکت تنیس روی میز سال 2021 را معرفی می کنیم تا بتوانیم به شما در خرید چوب راکت پینگ پنگ ایده ال تان کمک کنیم. ئر هنگام خرید هر نوع چوب راکت در نظز داشتن سبک بازی در اولویت قرار دارد و حتما باید به آن توجه شود. در ادامه مطلب به معرفی این 10 مورد می پردازیم:

 

1-چوب تنیس روی میز BUTTERFLY VISCARIA

 

چوب راکت پینگ پنگ Butterfly Viscaria محصولی عالی است که دارای ویژگی های شگفت انگیزی است و آن را به یکی از بهترین چوب راکت پینگ پنگ موجود در بازار تبدیل کرده است. نقطه شیرین بزرگ شده این چوب باعث می شود تا قرار گیری توپ و قدرت بهتری داشته باشید.

نقاط قوت

 • سریع
 • تعادل عالی چرخش و سرعت
 • مناسب برای حمله به عقب و بک تاپ اسپین
 • طیف گسترده ای از سبک های بازی را پشتیبانی می کند
 • انجام آسان هر نوع ضربه به ویژه برای بازیکنان ماهر

نقاط ضعف

 • بسیار گران قیمت

 

ویژگی های ساخت راکت باترفلای ویسکاریا

چوب تنیس روی میز Butterfly Viscaria از ترکیب دو فیبر کربن آریلات و پنج لایه چوب طراحی شده است. این مواد چوب را سبک کرده است (حدود 90 گرم) و در عین حال باعث می شود قدرت و کنترل بالایی داشته باشد.  این چوب راکت پینگ پنگ دارای یک سر جمع و جور است که به شما امکان می دهد سرعت برگشت لوپ را افزایش دهید. همچنین ، با متوسط ​​زمان سکون ارائه شده توسط این چوب ، می توانید چرخش خوبی ایجاد کنید. ویژگی این چوب، آن را برای بازیکنان تهاجمی مطلوب می کند.

2- چوب راکت باترفلای TIMO BOLL ALC BLADE

 

چوب Timo Boll ALC محصولی از شرکت Butterfly است که به دلیل تولید محصولات تنیس روی میز با کیفیت بالا محبوبیت دارد. Timo Boll ALC Blade چوب رسمی تیمو بول ، بازیکن حرفه ای تنیس روی میز آلمانی است.

نقاط قوت

 • بادوام
 • فوق العاده سبک وزن
 • با سرعت عالی
 • در سبک های مختلف

نقاط ضعف

 • کمی گران است
 • سختی کم منجر به لرزش زیاد می شود
 • عادت کردن به آن گیج کننده است

 

ویژگی های ساخت چوب TIMO BOLL ALC

Timo Boll ALC Blade از 5 لایه مختلف ماده ساخته شده است که باعث می شود این چوب بسیار سبک باشد. این مواد عبارتند از چوب ، کربن آریلات ، لیمبا ، کیری و کوتو. ترکیب کربن و چوب باعث می شود که این چوب عملکرد خوبی داشته باشد و همچنین تعادل کنترل ، سرعت ، سختی و سازگاری کاملی را برای آن فراهم می کند. مواد کربن آریلات این چوب ثبات آن را افزایش می دهد ، احساس تیغه را نرم می کند و در عین حال شما را قادر می سازد به بازی چرخشی همه کاره برسید. این ویژگی های چوب تیمو بول آن را برای سبک های بازی تهاجمی ایده آل می کند.

3- چوب راکت پینگ پنگ باترفلای PETR KORBEL BLADE

 

چوب راکت Butterfly Petr Korbel محصولی خارق العاده است که یکی از بهترین چوب های تنیس روی میز تمام چوبی موجود در بازار است. این محصول شما را با عملکردی قابل اعتماد و سازگار در تمام محدوده های میز شگفت زده می کند. همچنین ویژگی های آن شما را قادر می سازد تا عملکرد چشمگیری برای لوپ ها و ضربات دایو قوی ارائه دهد.

نقاط قوت

 • همه کاره
 • ارزان
 • ایده آل برای بازیکنان همه جانبه تا تهاجمی
 • بدون لرزش
 • کنترل شگفت انگیزی

نقاط ضعف

 • کمی سنگین
 • کمی سفت

ویژگی های ساخت باترفلای PETR KORBEL

چوب راکت Butterfly Petr Korbel دارای دسته نازک تری است و بنابراین برای بازیکنانی که عاشق بازی با چوب هستند که دسته های نازکی دارند، مطلوب است. دسته این تیغه نازک است ، اما با یک گریپ راحت همراه است که هنگام بازی بازی تنیس روی میز احساس خوبی ایجاد می کند. اینچوب از 5 لایه تمام چوبی تشکیل شده است. این مواد چوب را قادر می سازد تا تمام نیاز شما برای توسعه یک بازی تهاجمی سازگار را فراهم کند.

 

4- چوب راکت BUTTERFLY ZHANG JIKE SUPER ZLC

 

Zhang Jike Super ZLC یکی دیگر از چوب های راکت تنیس روی میز شگفت انگیز شرکت Butterfly است. این چوب دارای ویژگی هایی است که باعث می شود با گسترش ناحیه واکنش بالا ، عکس العمل های بهتری ارائه دهید. بنابراین ، با استفاده از این چوب  توازن قدرت و کنترل به دست می آورید.

نقاط قوت:

 • کنترل و سرعت شگفت انگیز
 • سریع با لمس چشمگیر
 • کیفیت بالا
 • دارای نقطه شیرین بزرگ

 

منفی ها

 • بسیار گران قیمت

 

ویژگی های ساخت BUTTERFLY ZHANG JIKE SUPER ZLC

Butterfly Zhang Jike Super ZLC با فناوری جدیدی ارائه می شود که آن را قادر می سازد قدرت بیشتری ایجاد کند و همراه با نقطه شیرین گسترده احساس شود. نقطه شیرین بزرگ این چوب راکت پینگ پنگ برای بازیکنانی که مشکل کنترل دارند یا بازیکنان مبتدی مناسب است. کربن لایه نازک این چوب به شما در تولید نیرو کمک می کند و در عین حال کنترل را نیز حفظ می کند.

این چوب دارای 5 لایه چوب و 2 لایه کربن است و وزن آن 90 گرم است. روکش سخت خارجی دسته از لبه آن در برابر ضرب دیدن محافظت می کند.

 

5-BUTTERFLY PRIMORAC

 

یکی دیگز از بهترین چوب راکت پینگ بنگ سال 2021 چوب تهاجمی Butterfly Primorac  است که توسط Butterfly ، یکی از معتبرترین تولید کنندگان تجهیزات تنیس روی میز تولید می شود. این چوب برای  بازیکنان تهاجمی که به دنبال محصولی هستند که عملکردی قدرتمند و سرعت سریع داشته باشد مناسب است.

نقاط قوت

 • نقطه شیرین بزرگ
 • قدرت زیاد
 • فوق سبک
 • خستگی را کاهش و راحتی را افزایش می دهد.
 • ارزان

 

نقاط ضعف

 • کنترل دشوار
 • بسیار سفت
 • برای بازیکنان مبتدی و متوسط  نامناسب است.

 

ویژگی های ساخت چوب راکت Primorac

چوب راکت پینگ پنگ Primorac دارای ساختاری 3 لایه است ، جایی که لایه های داخلی آن از کربن و لایه خارجی آن با هانوکی ساخته شده است. مواد مربوط به لایه داخلی باعث سختی تیغه می شود در حالی که مواد لایه بیرونی عکس العمل چوب را افزایش می دهد. علاوه بر این ، مواد این چوب آن را فوق العاده سبک می کند. بنابراین ، نگه داشتن آن راحت ، بدون دردسر است و در نهایت باعث کاهش خستگی در ساعت های طولانی بازی می شود. این چوب راکت با ضخامت 6.9 میلی متر ، ارتفاع 6.1 اینچ و عرض 150 میلی متر ارائه می شود. همراه با یک دسته هجومی همراه با لاستیک کربن است که به بازیکنان امکان می دهد چسبندگی در دست خود را احساس کنند و همچنین از گیم پلی موثر اطمینان حاصل کنند.

 

6-JOOLA ROSSI EMOTION

 

یکی دیگر از بهترین چوب راکت پینگ پنگ سال 2021 چوب Joola Rossi Emotion است که برای بازیکنان تاپسین و همچنین مسدود کننده های تهاجمی مناسب است. این چوب دارای ویژگی هایی است که آن را قادر می سازد تعادل بین احساس در بازی غیرفعال را ارائه دهد در حالی که سرعت را در بازی فعال ارائه می دهد.

نقاط قوت

 • کیفیت بالا
 • قیمت پایین
 • سریع
 • راحت و سبک
 • کنترل خوب

نقاط ضعف

 • قدرت پایین

ویژگی های ساخت چوب راکت جولا

Joola Rossi Emotion از مواد با کیفیت بالا مانند روکش های Hinoki و الیاف کربن با فناوری نانو ساخته شده است. این مواد منجر به دقت بالا و نقطه شیرین بسیار بزرگ چوب راکت می شوند. علاوه بر این ، سطح چوب Hinoki که به طور خاص انتخاب شده است ، دارای یک احساس نسبتاً نرم با یک مسیر بالا است.

همچنین ، لایه های کربنی این چوب باعث کاهش ارتعاشات و در نهایت افزایش سرعت و دقت می شود.  5 لایه چوب و 2 لایه كربن این چوب را به گزینه خوبی برای حمله برای بازیکنانی است که هنگام ضربه زدن با امنیت کامل بالاترین عملکرد حمله را می خواهند.

 

7- BUTTERFLY AMULTART ZLC

 

چوب راکت پینگ پنگ Amultart ظریف دیگری از شرکت Butterfly است که از فناوری ZLC استفاده می کند و برای داشتن وزن سبک با مقداری کربن ساخته شده است. این چوب واقعا شگفت انگیز است  زیرا در واقع چند چیز را که دوست داریم در یک چوب ببینیم با هم ترکیب شده است.

اولین مورد این است که سبک وزن طراحی شده است تا به شما امکان حرکت سریعتر و موثرتر برای عکس العمل ها را بدهید. این امر برای کسانی که همیشه در حالت حمله هستند عالی است. با این حال ، این چوب راکت نیز به گونه ای طراحی شده است که ضربه را کمی بیشتر نگه دارد تا کنترل بیشتری روی توپ داشته باشد. موثرترین کاربرد این فایده افزودن تاپسین است. با کنترل بیشتر ، می توانید یک ضربه برتر روی عکس های العمل های خود اضافه کنید که موقعیت را برای حریفان خود دشوار می کند.

 

نتیجه

بهترین چوب راکت پینگ پنگ که در بالا بررسی شد چوب Butterfly Viscaria است. مواد به کار رفته در ساخت این چوب باعث سبک شدن آن می شود ، در عین حال وزن مناسبی را در دسته آن ارائه می دهد. انعطاف پذیری این چوب آن را برای بازی با سرعت بالا عالی می کند.

نقطه شیرین بزرگ شده این چوب جایگذاری و قدرت توپ را با ثبات بیشتری فراهم می کند. Butterfly Viscaria سریع ، پرپیچ و خم و بسیار مناسب برای حمله backhand topspin است. با استفاده از این چوب استثنایی ، شما نهایت تعادل سرعت و کنترل را بدست می آورید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “بهترین چوب های راکت پینگ پنگ

 1. محمدی گفت:

  چقدر سایت کامل و به روزی دارید من همیشه اخبار و مقالاتتون رو مطالعه میکنم برای من به شخصه واقعا مفید بوده👏🏼👏🏼

  1. mansvr گفت:

   باعث افتخارماست که همراه تنیس توس هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *